تکلیف امتحانات پایان ترم دانشجویان مشخص شد:

امتحانات دانشگاهها حضوری برگزار می شود.

۱۹ آبان ۱۴۰۰ | ۰۱:۰۵ کد : ۲۷ تاپ خبر دانشجویی علمی آموزشی
تعداد بازدید:۱۲۳
دکتر آهنچیان مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم: امتحانات پایان ترم برای تمامی مقاطع حضوری خواهد بود. امتحانات از ۱۰ دی ماه آغاز می شود.
امتحانات دانشگاهها حضوری برگزار می شود.

نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها 

به گزارش ایسنا (خبرگزاری دانشجویان ایران) دکتر محمدرضا آهنچیان افزود: از آنجا که تا امتحانات پایان ترم در حدود ۲ ماه فرصت باقی است، امیدوار هستیم در این فاصله هم پوشش واکسیناسیون جامعه دانشگاهی با دو دوز کامل شده باشد و هم دانشگاه‌ها شرایط مناسب‌تری برای پذیرش همه دانشجویان در بازه زمان برگزاری امتحانات را داشته باشند؛ بر این اساس اهتمام به برگزاری امتحانات به شیوه "حضوری" مورد اتفاق نظر همه دانشگاه‌ها برای همه دانشجویان است.


 دکتر علی خاکی صدیق با اشاره به حضوری شدن امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها افزود: در نامه‌ای که به دانشگاه‌ها ارسال شده، اعلام کرده‌ایم که حتی‌الامکان تاکید بر این است که امتحانات این ترم به صورت حضوری برگزار شود.

وی ادامه داد: در این نامه یادآوری شده دانشگاه‌هایی که در جاهایی که شرایط کرونایی قرمز است یا اینکه از نظر تعداد کلاس‌ها و امتحانات و مسئله خوابگاه امکانات ندارند، می‌توانند محدودتر آموزش حضوری را شروع کنند ولی ترجیحاً امتحانات حضوری برگزار می‌شود.

معاون آموزشی وزیر علوم درباره اینکه چه تعداد از دانشگاه‌ها آموزش حضوری را آغاز کرده‌اند گفت: دانشگاه‌ها کم و بیش آموزش حضوری را در برخی از مقاطع آغاز کرده‌اند اما دانشگاه‌هایی مانند علمی کاربردی چون نیاز به خوابگاه ندارد و بیشتر دانشجویان آن بومی خود آن دانشگاه هستند، ۱۰۰ درصد آموزش حضوری را شروع کردند.

وی افزود: دانشگاه‌های دیگر به تدریج آموزش حضوری را شروع می‌کنند و با توجه به اینکه در مناطق مختلف کشور شرایط از نظر رنگ‌بندی کرونایی متفاوت است شرایط دانشگاه‌ها با یکدیگر متفاوت است.

خاکی صدیق افزود: در حال حاضر برگزاری جلسات گروه‌ها و دفاع از پایان نامه‌ها و رساله‌ها به صورت حضوری در دانشگاه‌ها آغاز شده و کلاس‌هایی هم به صورت محدود در برخی از دانشگاه‌ها که امکان آن را دارند آغاز شده است.

https://www.iribnews.ir/00DjLy

https://www.isna.ir/news/1400081914493/


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: دانشگاه حضوری آموزش حضوری امتحانات امتحانات پایان ترم آموزش شروع آموزش حضوری


نظر شما :